Škola

Vybíráš si ji? Řešíš vztahy se spolužáky nebo učiteli? Máš obtíže s učením?

Práce

Rozhoduješ se co dělat? Nevíš, jak si práci najít? Potřebuješ pomoci s psaním životopisu nebo motivačního dopisu? Hodil by se Ti doprovod na Úřad práce k vyřízení všeho potřebného?

Vztahy

Potřebuješ pokecat o partnerovi, kámoších, sourozencích nebo rodičích? Hledáš někoho, kdo Tě vyslechne, nové kámoše, … ?

Volný čas

Nudíš se? Chceš zjistit, co tě baví, naučit se něco nového, trávit svůj volný čas smysluplně a bez rizik?

Zdraví

Řešíš sebepoškozování, nevhodné stravování, cigarety, alkohol, marihuanu, … ? Můžeme Ti pomoci najít cestu, jak zvládnout život bez různých závislostí. Poskytneme Ti informace o návykových látkách, předáme kontakt na lidi, co Ti dále mohou pomoci.

Sám sebe

Chceš si pokecat o tom, co chceš, jak vidíš sám sebe, svou budoucnost? Podpoříme Tě v seberealizaci, můžeme společně přijít na to, v čem jsi dobrý, podpoříme Tě v dosažní Tvých cílů.

Nadosah je tu pro Tebe

Co s námi můžeš řešit?

Hledáš bezpečný prostor, kde můžeš trávit svůj volný čas? Chceš pokecat o životě a mít někoho, kdo Tě vyslechne a s kým můžeš sdílet své radosti i starosti? Potřebuješ pomoct zvládnout složitou životní situaci? Láká tě vybít si energii boxováním do boxovacího pytle? Chceš se pobavit u hraní her, fotbálku, …?

Máme základní podmínku – musíš být ve věku od 10 do 20 let. Pokud ji splňuješ, přijď se k nám podívat a zjistit mnohem více!

0
let
jsme s Vámi
0
hodin
otevřeno v loňském roce
0
uživatelů v roce 2016

NAŠE ZÁSADY

Návštěvy Nadosahu se vůbec nemusíš obávat. Zásadou nízkoprahovosti se snažíme o to, aby pro tebe Nadosah byla co nejdostupnější. Nikdo po Tobě nebude chtít osobní údaje, stačí nám jen říct, jak Tě máme oslovovat (jménem, přezdívkou) – jsme totiž anonymní službou. Dále jsme zdarma – za to, že u nás budeš trávit svůj volný čas, žádné peníze platit nebudeš. Další naší zásadou je mlčenlivost – s čím se nám svěříš, to zůstane mezi námi. V Ponorce ke každému přistupujeme individuálně, je na Tobě, co spolu budeme řešit, každý má jiné potřeby. Lišit se můžeme i v názorech a postojích, neobávej se ale, že bychom Tě soudili, každého respektujeme, tedy ho bereme takového, jaký je.

NAŠE SLUŽBY

KLUB

Můžeš přijít a věnovat se své činnosti (číst si, jít na počítač, relaxovat), můžeme si povídat, sdílet s Tebou radosti i starosti, pobavit se u hraní spousty zábavných her. Naše legál graffity stěna čeká na Tvoje výtvory. Chceš se naučit hrát stolní fotbálek, kulečník, nebo si zaboxovat? V Ponorce to klidně zkus. Další možností je hraní na gramcích. Rádi Ti také pomůžeme s domácími úkoly a učením.

Klubu mladších v pátek říkáme Jiný pátek – během něho společně tvoříme, hrajeme hry, koukáme na filmíky, pořádáme turnájky, prostě děláme to, na čem se společně dohodneme.

Pokud patříš do klubu starších, doraž na Jiné pondělí a vyber film, na který společně koukneme, vymysli hru, kterou se všichni naučíme, uspořádej v něčem turnaj nebo navrhni něco úplně jiného, co společně můžeme zažít.  Rádi Tě v tvých nápadech podpoříme.

 

STREETWORK

Každou středu se s námi můžeš od 12.30 – 15.30 potkat venku, ať už v parku, na zastávce, nebo třeba u školy. Stejně jako na klubech Ti nabízíme pokec o čemkoli, také pomoc i rady, nebo užitečné kontakty (kde, co a jak se dá řešit). Jsme tu pro Tebe, ale nečekej od nás, že půjčujeme peníze, rozdáváme cigarety nebo vyměňujeme jehly. Nebudeme Tě ani hlídat, donášet na tebe, nebo za tebe rozhodovat. Pokud se s námi chceš potkat venku, klidně nás kontaktuj (ODKAZ NA KONTAKTY). Když budeš potřebovat, můžeme Tě také doprovodit na úřady apod.

 

JEDNORÁZOVÉ AKCE

Nadosah pořádá mnoho akcí, ať už se jedná třeba o možnost legálně si zagraffitovat na StreetArtu, nebo si užít den na Funny Festu. Potkat se můžeme také na akcích, kde bývá Nadosah hostem jako Den Žďáru, Horácký džbánek, Flér trh a jiné. Chceš se s námi někde potkat? Mrkni, co jsme již uspořádali a kde všude jsme byli! (ODKAZ NA FOTOGALERII Z AKCÍ)